Czy inwestowanie na rynku Forex jest trudne? To zależy, z jakiego punktu widzenia na to spojrzymy. Na pewno wielu inwestorów, którzy nie mają doświadczenia w takich inwestycjach, musi uważać na to, aby w krótkim czasie nie stracić swoich środków. Jeżeli jednak spojrzymy na to, biorąc pod uwagę zagadnienia techniczne, to większego problemu z tym być nie powinno. Nie da się bowiem ukryć, że platformy poszczególnych biur maklerskich są dziś bardzo czytelne i poruszać się po nich jest bardzo łatwo. Tak samo zresztą, jak przeprowadzać wszelkie inwestycje. Żadnym wyjątkiem nie jest tutaj biuro GuruTrader.com, któremu postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej. Czy jest to podmiot, który może nas czym zaskoczyć?

Zgodnie z licencją

Tak więc biuro GuruTrader.com figuruje jako regulowany broker działający zgodnie ze standardami MIFID. Dzięki temu jest ono upoważnione do przyjmowania i przekazywania zleceń dotyczących jednego lub większej liczby instrumentów finansowych czy realizacji zleceń w imieniu klientów. Ponadto warto wspomnieć o kilku licencjach pomocniczych, do których zaliczamy przechowywanie i rejestrowanie instrumentów finansowych czy udzielanie kredytów lub pożyczek dotyczących jednego bądź większej liczby instrumentów finansowych.

Broker dla każdego

Trzeba pamiętać też o tym, że GuruTrader.com swoją ofertę kieruje nie tylko do doświadczanych inwestorów, ale również i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym rynkiem. Dla nich zaleca się choćby konto demo, które do zapoznania się z całym rynkiem i teorią handlu będzie znakomite.

Poza tym wspomnijmy również o opcji Social Trading, a więc podglądaniu inwestycji najlepszych inwestorów na rynku. Dzięki temu na takich inwestycjach zarobić może nawet ten, który o zasadach handlu nie ma zbyt wielkiej wiedzy.

Wiele informacji na temat tego brokera znaleźć można pod linkiem www.gurutrader.com/pl.