Internet to ogromna przestrzeń, w której ludzie poszukują informacji, rozrywki, w której pracują i robią zakupy, to przestrzeń gdzie nawiązują oni kontakty i przestrzeń, w której prowadzą biznes. Wszystkie te sfery życia, które przeniosły się do internetu, lub są współdzielone przez przestrzeń wirtualną i rzeczywistą, sprawiają, że rośnie wachlarz możliwości prowadzenia biznesu poprzez internet. Pomysł na internetowy biznes bywają mniej lub bardziej oryginalne, ale tak długo, jak długo będzie na nie zapotrzebowanie ich właściciele nie muszą się martwić o to, że ich biznes będzie prosperował.

Sklep internetowy – to najczęściej wybierany rodzaj biznesu internetowego. Wiele osób zamiast tworzyć sklepy stacjonarne postanawia stworzyć wirtualne miejsca gdzie klienci mogą obejrzeć produkty, porównać ceny, złożyć zamówienie, wybrać formę dostawy oraz potwierdzić wszystkie te kroki poprzez dokonanie zakupu. Obecnie przez internet sprzedaje się prawie wszystko od nakrętek na śrubki, po produkty spożywcze. W zasadzie niewiele jest branż, w których nie ma sklepów internetowych oferujących produkty z danej branży.

Usługi związane ze stronami internetowymi – kolejny rodzaj biznesów jakie można spotkać w internecie to usługi związane z obsługa stron internetowych. Wchodzą do tej grupy zarówno firmy oferujące projektowanie stron internetowych, jak i rezerwacje domen czy udostępnianie serwerów czy hosting. Tanie serwery to hasło reklamowe, które często można zobaczyć w kampaniach reklamowych takich firm. Choć nie wszystkie firmy, które twierdzą, że mają tanie serwery, mają je w rzeczywistości to jednak rynek szybko weryfikuje, które z firm mają najlepszą ofertę. Jedną z takich znanych w tym zakresie firmy jest www.wer.pl/serwer-VPS.

Contact center – to unowocześniona wersja call center. Firmy oferujące usługi kontakt center to firmy, które prowadzą obsługę klientów zarówno w zakresie kontaktów marketingowych, jak i w zakresie obsługi posprzedażnej za pośrednictwem nowoczesnych mediów. Można tutaj wymienić między innymi kontakty przez czat, Skype czy obsługę korespondencji emaliowej lub kontakt poprzez dedykowane platformy obsługi klienta

Kantory online – to kolejny rodzaj usług prowadzonych przez internet. Za pośrednictwem kantoru online możliwe jest wymienianie walut w obrocie wirtualnym bez konieczności ich wypłacania. Warunkiem jest tutaj jednak posiadanie konta walutowego w walucie, którą chcemy wymienić w kantorze, w przeciwnym razie po wpłacie z kantoru bank dokona przewalutowania i zamiast euro na naszym koncie pojawią się wyłącznie złotówki.