W wielu przypadkach pomoc prawników jest nam dziś niezbędna. Oczywiście przede wszystkim mówimy tutaj o sprawach karnych, a przynajmniej większość tak uważa. Jednakże zakres spraw, w jakich prawnicy mogą nam pomóc, jest znacznie szerszy, czemu za chwilę przyjrzymy się nieco bliżej. Najlepiej zrobić to jednak na konkretnym przykładzie. W tym wpisie za przykład posłuży kancelaria prowadzona przez Radcę Prawnego Łukasza Słotę, która powstała w roku 2008. Wszystko dlatego, że jej zakres usług jest bardzo szeroki, o czym przekonacie się osobiście, logując się na stronie slotakancelaria.pl/uslugi.

Obszary zainteresowania

Jeżeli wziąć mielibyśmy najważniejsze obszary działalności, to kancelaria ta pomaga swoim klientom w sprawach, w których podstawą jest prawo cywilne, prawo spółek i gospodarcze, prawo upadłościowe i naprawcze, prawo rodzinne i opiekuńcze, prawo administracyjne – nieruchomości, prawo budowlane i procesy inwestycyjne, prawo pracy, prawo karne oraz prawo podatkowe. Jak w związku z tym widzimy bardzo dokładnie, jej działalność odnosi się do niemal wszystkich obszarów prawa. Czy to dobrze? Wielu być może uzna, że świadczenie usług na tak wielu obszarach może wiązać się z tym, że wiedza na temat poszczególnych gałęzi prawa nie będzie wystarczająca. W tym przypadku nie można mieć jednak obaw, o czym najlepiej świadczą znalezione w sieci opinie. Wyraźnie widać, że kancelaria ta przez swoich klientów stawiana jest w bardzo pozytywnym świetle.

Usługi dodatkowe

Na tym oferta tej kancelarii, choć oczywiście dotyczy to również wielu innych tego typu podmiotów, się nie kończy. Tak oto wśród usług dodatkowych wyróżnić możemy na przykład windykację należności, co szczególnie w dobie XXI wieku jest dość częste. Nie trudno dziś bowiem o klientów, którzy nie wywiązują się ze swoich należności.

Inną usługą dodatkową jest obsługa księgowa. Większość w tym przypadku wybiera biura rachunkowe i oczywiście słusznie. Mimo wszystko, jeżeli sprawa jest dość błaha, wparcia można poszukać w kancelarii prawnej. Szczególnie w sytuacji, kiedy wiążę się to z inną sprawą wymagającą interwencji prawnika.