Trzeba przyznać, że w różnego rodzaju marketach budowlanych często znajdziemy specjalny dział z kominkami, nie jest on jednak zbytnio rozbudowany, a i pomoc fachowców w takich dużych sklepach jest na różnym poziomie. Dlatego też nosząc się z myślą o inwestycji w kominek we własnym domu, klienci bardzo często decydują się na to, aby odwiedzić sklep z kominkami. W takim sklepie wybór różnego rodzaju produktów jest zdecydowanie większy, można też skorzystać z porad fachowca odnośnie tego, jakie rozwiązanie okaże się najbardziej wydajne i jakie najlepiej sprawdzi się w praktyce. Pamiętajmy jednak o tym, że prowadzenie swojego sklepu z takim asortymentem nie jest wcale aż tak proste.

Sklep z kominkami- co trzeba zrobić, aby taki prowadzić?

Z pewnością trzeba mieć odpowiednie miejsce, a więc lokal, w którym będzie możliwa ekspozycja towarów różnych producentów lub nawet dostępnych linii produktowych jednego producenta. Pamiętajmy, że zarówno kominki wolnostojące jak i kasety i wkłady kominkowe zazwyczaj zajmują dużo miejsca, trzeba więc zdecydować się na lokal o trochę większym metrażu. Po drugie, zawsze na starcie należy taki sklep zatowarować, a więc zainwestować na start, aby klienci faktycznie mieli co oglądać w takim miejscu. Sam salon raczej powinien być zlokalizowany w większym mieście, gdyż w takiej lokalizacji będzie mogło trafić do niego jak najwięcej zainteresowanych tą tematyką osób.

W końcu, kluczowe jest też to, aby prowadząc taki sklep i w nim pracując, posiadać specjalistyczną wiedzę o produktach, którymi się handluje. Bardzo często klienci udając się do takich salonów liczą na profesjonalne doradztwo, chcą uzyskać jakieś wskazówki, dowiedzieć się czegoś więcej z pierwszej ręki, a nie tylko z internetu. Trzeba więc umieć szybko i sprawnie udzielać wskazówek i rekomendować produkty, które będą najbardziej dopasowane do potrzeb klientów.